| Guest10 a întrebat:

Salut. Am un Logan 2016 (varianta fara stopuri in patrat) Faza scurta și cea lungă nu bat bine deloc. Sunt farurile ridicate la maxim, însă tot nu-i intensitatea prea bună. Un prieten are Logan 2006 și îi văd farurile de 2 ori mai bine.
De la ce poate să-mi fie problema asta? Farurile nu-s mătuite, reglate sus de tot... Oare din cauza becurilor? Dacă da, ce becuri știți că sunt bune, sa vadă foarte bine

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dacă le-ai dat în sus, ele bat acum în copaci și în ochii celorlalți, pe asfalt nu mai ajunge nimic.
Cumpără niște becuri decente, eventual cu sticla ușor albăstruie, și mergi la un service pentru reglajul farurilor.
Daca ai bani de aruncat, poți lua becuri premium, cum ar fi Philips Racing Vision sau Xtreme Vision, dar să știi că se ard mai repede decât becurile ieftine.

| Guest10 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Faza e că atâta de prost bat că merg cu faza lunga și ceilalti nu au treabă cu mine... Cat despre copaci... Dacă i-aș vedea ar fi foarte drăguț.

Eventual un site de unde să-mi comand becuri bune îmi poți recomanda?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Guest10):

De pe eMAG https://www.emag.ro/......DZLPT7MBM/
Sau chiar din magazine, eu am pus becuri de la Auchan și erau ok, dar nu puternice.
Nu știu dacă am nimerit-o cu H4, dar cred că da. Se poate să ai becurile vechi, afumate sau cu filamentul îmbătrânit. Dar și reglajul e important.