| alexandre97 a întrebat:

Salut tuturor.
Am si eu o problema cu farurile la un vw bora.
Farurile sunt aftermarket, angel eyes cu xenon H7 6000k pe faza scurta, acestea lumineaza foarte slab.
Cineva mi-a spus ca ar fi din cauza lacului de pe faruri care ar fi crapat, pe faruri vazandu-se intr-adevar niste crapaturi in lacul de pe ele. Tin sa mentionez ca farurile nu sunt matuite deloc, dar se vad foarte prost.
I-mi puteti da un sfat, multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Am si eu ceva faruri tuning, si tot aceasta problema cu lumina slaba o intampin si eu, doar ca eu nu am xenon, insa am becuri "premium" si cu toate aste tot lumineaza slab.
Problema este lupa din faruri care e de proasta calitate, eventual este arsa si de asta nu reflecta bine lumina.
Asta daca ai faruri cu lupa, daca sunt simple nu stiu care ar fi problema, probabil becurile, acele crapaturi nu ar trebui sa afecteze atat de mult.

1 răspuns:
| blAster85 a răspuns:

Sal eu la amea am pus tot faruri aftermarket, si am lumina buna am montat un kit de xenon de 55w8000k.si bate bine, cati w are kitul tau?