| megustabuff a întrebat:

Am un malaguti centro de 50 cm3, are set motor nou, carburator nou! am o problema la el, porneste mai greu asa 5 6 pedale, la relantiu sta, trag de acceleratie si nu se accelereaza dar nici nu moara sta la relatiu ce as putea sa ii fac un sfat o parere, funda!

11 răspunsuri:
| blAster85 a răspuns:

Ai verificat cablu ce duce la carburator? daca e ok si isi face cursa atunci spala carburatoru bine, verifica sa nu fie infundat furtunasu de la rezervor etc, cam toata linia de alimentare, uita-te si la aer cum e reglat

| blAster85 a răspuns:

Scuze acum am vazut ca ai carburator nou, l-ai montat tu? te pricepi? probabil nu e montat bine, prinde aer fals, uitate la garnituri, si din curiozitate verifica bujia

| megustabuff explică (pentru blAster85):

Deci montat tot perfect dar probleme e ca nu se tureaza se alimenteaza pompa de benzina am verificato si e bvuna. ce ar putea fi.

| blAster85 a răspuns (pentru megustabuff):

Nu poti pune un video pe yourtube? scanteie buna da bujia, compresie este? isi schimba sunetul cand turezi cu toate ca nu se tureaza?

| megustabuff explică (pentru blAster85):

Da are scateie buna buna dar i-am dat filtrul de aer jos si na cand il accelezer se aude cum merge motorul dar nimic diuferit. nu stiu ce zici mai un carburator de rezarva sa il pun pe ala sa vad daca tot asa face?

| blAster85 a răspuns (pentru megustabuff):

Ai putea sa incerci dar verifica li la montat si la dezmontat garniturile sa fie curate, are compresie buna?

| megustabuff explică (pentru blAster85):

Am desfacut muzicuta si era rupta garnitura am pus silicon si am sa las pana maine sa vad ce rezultat e ce zici e de acolo?

| blAster85 a răspuns (pentru megustabuff):

Man nu stiu daca ai primit ultimul raspuns ca scriam de pe mobil si ala face figuri.ce numesti muzicuta? sunt lamele alea de dupa carburator? alea nu merg lipite trebuie schimbate.si siliconu iti recomand sa fie de temperaturi mari, sa nu ai surprize

| megustabuff explică (pentru blAster85):

O sa il ducv la service ca nu ii dau de capat porneste dar nici cum nu se accelereaza crying

| blAster85 a răspuns (pentru megustabuff):

Stai pe langa ei daca poti, vezi si tu cum fac, mai prinzi cevahappy

| megustabuff explică (pentru blAster85):

Okk