| demi98 a întrebat:

Am un Mercedes e class din 2012, fără face lift. Modelul e c207 (este coupe). Am bluetooth pe ea, însă se conectează doar apeluri nu si audio. Mai am un c class tot din 2012 dar la acesta imi ia si audio si telefon. La e class, am încercat sa intru in engineeiring mode sa activez bluetooth audio dar imi apar variantele si opțiunile de acolo mult mai diferit si nu prea pot sa modific nimic si nu stiu ce sa ii fac mai ales ca acum in reprezentante nu prea pot merge ca nu stiu daca se lucrează. Aveți vreo idee? Daca este nevoie pot sa filmez cum arată meniul si sa pun pe YouTube sa va arat. Aveți vreo idee?

1 răspuns:
| Eugen80 a răspuns:

Poti folosi un transmiter cuplat in priza de la bricheta, acela poate avea si BT sau ii pui card cu muzica si el va transmite muzica pe frecventa setata, iar la masina setezi acea frecventa la radio si astfel asculti si muzica in masina.
Altfel sunt pe piata device-uri de line-in in care conectezi mufa jack stereo de la telefon si iti baga in line-in-ul multimedia de la auto.
Mai complicat : mergi intr-o reprezentanta si verifica daca exista un up-date de soft pe partea de multimedia. La VW si Renault sunt optiuni din sistemul multimedia, la tine. e mai dificil.