| nepotelu a întrebat:

Salut.
Am un Mercedesc Class c 220 clasic 2002 Automat.
imi scrie in bord " reseteaza tasta R timp de 3 sec.
ma ajuta cineva va rog? luminile din spate cind merg inapoi nu se aprind, becurile am verificat sunt bune! ma ajuta cineva dau fundita.Multumesc

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu ai manualul masinii? Acolo zice cauza.

| Maioru a răspuns:

Exista un contact cand dai in marsarier si asta se blocheza din cauza uzurii sau oxidarii, daca becurile sunt bune, verifica sigurantele pentru mers inapoi, contactele, legaturile la papuci. Daca mesajul este sa resetezi tasta R incearca cu laptopul ca s-ar putea de aici sa fie buba.O zi buna!

| nepotelu explică:

Nu. nu am... sad am cautat in google dar. nu gasesc nimic