| OutLandeR a întrebat:

am si eu o problema. Ieri am observat ca luminile de la marsarier nu se aprind (am un renault clio symbol 2002).
Am verificat siguranta si este buna, am verificat si becurile, dar tot nu am gasit problema.
De ce nu se aprind becurile? Va rog sa detaliati.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Trebuie sa verifici sonda de la marsarier! Se afla pe cutia de viteze si ai acces la ea daca ridici masina pe un elevator.
Mai multe detalii gasesti pe aici:
http://www.reno.ro/index.php?showtopic=185009&hl=sonda+marsarier

1 răspuns:
| Oviiyy a răspuns:

Du-te cu ea la un electrician bun si vezi ca este un contact atunci cand este in marsarier bagata masina, acolo este problema, nu este nimic grav