| demi98 a întrebat:

Am un Mitsubishi Pajero din 2004 si am o problema la ea. Are trapa. Butonul are 3 manevre. Il trag spre mine pentru a deschide complet trapa, il împing spre parbriz pentru a inchide trapa si apăs pentru a ridica trapa pentru ventilație. Pentru a deschide trapa complet funcționează minunat. Am tras si se deschide intr-o bucata. Nu am nicio problema. Dar cand dau sa o inchid, împing butonul si se inchide putin câte putin, dupa se oprește si trebuie sa apăs din nou si tot asa pana se Închide de tot. Daca continui sa împing cand e închisă o ridica pentru ventilație. Iar daca apăs pe buton ca sa o ridice mașina singura, nu merge. Aveți idee ce ar avea?
Alta problema nu am, atât ca nici becurile de langa acest buton nu se aprind, probabil s-au ars dar nu am stat sa le schimb, nu am avut nevoie de ele.

Răspuns Câştigător
| gogu220 a răspuns:

Sau probabil siguranta nu mai face foarte bine contact pentru ca a oxidat. Eu am patit sa schimb becurile de la placuta din spate si tot sa nu mearga. Am luat toate sigurantele, pe rand, si le-am sters. Adio probleme.