| gmxromania78 a întrebat:

SAlut! Am un moped Yamaha MBK si cand il pornesc automat se aude un fel de sunet [un harscait(de parca ar zgaria ceva acolo cand il pornesc)] Stiti cumva care e problema?

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Pot fi multe dar cel mai probabil uleiul vechi!

2 răspunsuri:
| misteryo50 a răspuns:

Poate sa fie si magnetou sa frece cand il pornesti... Posibil sa fie si uleiul vechi...Dar cel mai bine du-te cu el la un mecaninc si sigur te rezolva happy

| Garcya a răspuns:

N-ai nicio problema dupa cum descrii tu.
La orice scuter cu pornire la buton asta este sunetul.
Daca dupa ce porneste nu-l mai auzi si motorul merge bine stai linistit.
Si eu am un Liberty de 50cc si cand dau la buton face la fel de urat.
Incearca sa-l pornesti prin apasare scurta de buton, nu trebuie sa ti butonul apasat nici macar 1 secunda. Doar apesi si iei degetul de pe buton.