| ByTyger1 a întrebat:

Am o placa de sunet yamaha pe pci cu amplificator si cand dau tare se aude gajit de unde reglez si eu aceasta problema apropo am windows7

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

E foarte posibil ca gajaitul sa vina de la membranele difuzoarelor. Folosindu-le la volum mare mult timp, membranele se slabesc si atunci nu mai reda bine anumite frecvente. Daca ai egalizor poti incerca sa reglezi din el, sa atenuezi anumite frcevente si mai reduci din gajait.