| Adrianetc a întrebat:

Am un motoras care scoate maxim 12V, si m-am gandit sa confectionez o elice, din 3 pale, dar nu stiu lungimea, din ce sa fie facute etc. Cine poate sa ma ajute?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica vrei sa faci un fel de eoliana din care sa scoti curent?

| Adrianetc explică (pentru anonim_4396):

Da. ai ceva informatii?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adrianetc):

Ai putea sa faci asa ceva ai mai multe sanse de reusita http://www.youtube.com/watch?v=8OFs146ONyM&feature=related

| lhc a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca vrea sa-si faca vant, sau sa propulseze vreo jucarie!

| Adrianetc explică (pentru lhc):

Nu, vreau sa fac o mica eoliana, si prin vant sa genereze curent pentru a aprinde cateva leduri

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adrianetc):

Trimite un link cu poza motorului sa vedem despre ce e vorba sau daca vrei ma poti adauga pe mess valensteyn12 mai schimbam idei