| mihaelamiki96 a întrebat:

am un nrg mc2 pe apa si am o problema. Pornesc motorul merg cu el si dupa ceva timp ramane accelerat. Iau contactu si ramane pornit, am scos fisa si tot mergea, daca il acceleram se accelera. Ce poate sa aiba?

5 răspunsuri:
| akka4 a răspuns:

Deci partea cu fisa nu o cred. nu are logica. scoti fisa si motorul merge in continuare...

| mihaelamiki96 explică (pentru akka4):

Am fost la cineva si i-am aratat ca scot fisa si tot merge si mi-a zis ca are o problema la stator ca nu e stabilizat

| Mariussss14 a răspuns:

Fai relantiu de la carburator

| dru1darius a răspuns:

Statorul nu ii bine stabilizat? asta ii ceva ca benzina nu so asezat bine la fund, 1. ai problema cu cablu de acceleratie, trebuie curatat (@dyermaker), 2. poate ai contact universal si cine lo montat nu o legat bine firele, asa ca du-te la electrician cum a spus @dyermaker

| dyermaker a răspuns:

Clapeta de acceleratie necesita o curatire. Ai ceva probleme si cu contactul, deci e bine sa iti verifice un electrician.