| Ddutzu a întrebat:

Am o problema cu motocicleta mea, Aprilia RS 125. In timp ce conduceam linistit mi s-a oprit motorul fara sa fac absolut nimic, l-am tras pe dreapta si am asteptat sa se raceasca motorul, i-am tras shock-ul(pentru detinatori RS) si a pornit...Am schimbat bujia crezand ca este de la ea si urmatoarea zi doar ca la viteza mai mare simt ca nu se mai accelereaza, o acceleram si ea dadea sa se opreasca. Am tras pe dreapta, la relanti statea iar cand am accelerat fiind pe liber s-a oprit. Aveti idee de la ce sa fie?

Răspuns Câştigător
| mircioiu97 a răspuns:

Uita-te la filtru daca nu cumva s-a intamplat de nu mai trage aer sau desfa carburatoru si curatal ca sigur e infundat. daca nici asa nu merge ai gunoaie in rezervor sau daca i pompa e stricatabig grin

2 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Verifica filtru de aer si carburatorul.nu ar fi esclus ca si bujia, la cald, sa nu mai functioneze corect.incearca o bujie mai rece.

| cristianfrunza a răspuns:

Iti recomand sa faci o defragmentare la motor daca dupa ce verifici din nou bujia si carburatorul. Sau cel mai bine nu cauta rezolvarea pe aici, ci sa mergi la un service specializat (niciodata la reprezentanta laughing, ca iti schimba tot motorul! ).

O funda nu ar strica la casa omului!