| Freddy_Maryus_1993_hEcv a întrebat:

Salut am un opel astra g 1.6 16v an 1999
acum 2 seri am bagat 10 L de motorina in loc de benzina, azi am scos tot din rezervor, tot tot si am pus 5L de benzina. Masina a pornit, am plecat cu ea si in maxim 10 km a inceput becul sa licare si apoi abia am ajuns inapoi acasa. Mentionez ca am plecat cu becul aprins la benzina. Oare este vreo problema sau?

6 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Schimba filtrul de benzina...acolo e problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca inca este devreme sa treci de la scuter la automobil.
Cu 5 L faceai plinul la scuter, dar la masina abia i-ai umezit rezervorul.
Te mai si minunezi.

| Freddy_Maryus_1993_hEcv explică:

Ce raspuns sec! Doar nu vroiai sa ii fac plinul si sa nu stiu daca porneste! Ma gandeam ca e ceva la bujiiwinking

| Gikardo a răspuns:

Nu este grav, era mai nasol invers, incearca sa pornesti si sa scoti returul intr-un bidon pana se limpezeste, fa treaba asta fara turatii mari, daca aveai cum sa bagi 20l benzina peste mergea fara probleme

| Freddy_Maryus_1993_hEcv explică (pentru Gikardo):

Am scos tot din ea ieri apoi am pus 5 L de benzina si a pornit. Dar ma refer ca acum consuma enorm de mult, oare este de la bujii, nu arde benzina si o da pe esapament? este posibil?

| Gikardo a răspuns (pentru Freddy_Maryus_1993_hEcv):

Exista s posibilitatea asta, poti scoate bujiile si arse putin la aragaz