| mihay3551 a întrebat:

Am un opel astra g 1.8 16v 125 cp an 2001 și nu vrea sa mai pornească. Am schimbat pompa benzină, senzor turații bujii, bobina senzor temperatură și tot nu ii dau de cap. Am fost și la service și tot nu am rezolvat. Ce poate fi? Cumva ecu?

Răspuns Câştigător
| Panamax a răspuns:

Trebuia sa te duci la reprezentanta.Ei stiu ca din cauza vibratiilor se strica ECU.Am doi amici cu aceeasi problema. Unul a lungit toate firele de la ECU si l-a pus mai departe de motor.