| Stoica_Constantin_1988 a întrebat:

am si eu o masina opel tigra 1.6.16v 77kw si am o intrebare. De ce nu imi porneste masina cand imi sta in soare, cum o dau la umbra circa o oră porneste. Nu am depistat încă problemă. Cine ma poate ajuta va rog? Am schimbat bobina de inducție, releiele de sub capota si bord. pompa de benzina, fise si bujii, conducte si filtru de benzina, in rest nu mai stiu ce sa schimb.

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu cred ca e ceva de natura electrica, poate cititorul chipului, sau un cablaj intrerupt ori oxidat, care la temperaturi mari intrerupe.

| Începătorul988 a răspuns:

Salut. Cel mai probabil ai un furtunas spart, sau pompa de benzina.

| nelyjoly a răspuns:

Salut. Cel mai simplu cauti pe cineva cu laptop si faci o diagnoza cu obd2 cand iti face problema. Mufa obd2 se gaseste aici; https://www.outilsobdfacile.com/location-plug-connector-obd/Opel-tigra

| Stoica_Constantin_1988 explică:

Am scos toate mufele si le-am dat cu sprei de contact si toa la fel face nu vrea sa porneasca am scos si mufa de la sonda de apă poate ca da avarii si nu porneste ca am crezut ca poate o fi si asta o soluție dar in zadar