| fafanstefan a întrebat:

Am un opel astra g classic din 2005 cumparat recent si nu stiu de ce radioul nu mi citeste cd-urile facute de mine ( radioul este cel original al masinii). Am incercat si cu cd uri cumparate iar acestea merg. Ma poate ajuta cineva? Multumesc anticipat.

7 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Vezi sa nu faci cd-urile mp3 si playerul sa stie sa citeasca doar track-uri. Totusi mai sunt unele playere care au protectie si merg doar cele originale.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut incearcă sa faci cd uri audio trase la viteză mică, că si cd urileaudio daca le tragi la viteza mare nu le citeste cd ul tau din masină, e model vechi.

| relian a răspuns:

Radio tau de la masina citeste doar CD-uri audio normale, deci nu mp3 nu alte chestii de genul asta.Deci trebuie sa faci CD-ri cum zici in format audio normal, adica pe care intra stiu si eu 10-20 de melodii doar.Am vazut ca tiau mai spus si altii sa faci audio.Sigur radioul de la masina ta asa citeste.Tu cand cumperi cd-uri alea is audio nu-s mp3 sau ce formate mai sint.Asa ca mai bine folosesti un cum ii spune am uitat de functioneaza pe frcventa radio are usb folosesti orice stik jak bla bla bagi sute de melodii.Cine mai foloseste in ziua de azi CD?

| userul7200 a răspuns:

Ai folosit dvd-r/dvd-rw sau cd-r?

| NAT0 a răspuns:

Nu stii sa "arzi" un cd. Nu stii umbla pe pc/laptop cu un program de genul power iso.

| Stelian_Stefan_Nicola_1988 a răspuns:

Dacă ai făcut cd-ul la viteza mare, e normal sa ni îl vadă player-ul ăla Deloc (sau VDO, ce o fi el). În schimb dacă l-ai făcut la viteza de maxim 8x și tot nu vrea, e pe duca laserul de la player. Când se apropie de sfârșit începe sa scuipe cd-urile făcute acasă. După ceva timp nu or sa îi mai placa nici cele originale. Încearcă sa îl duci la un electronist priceput, sa îi curețe lentila de praf.

| Cristyan_Doru_1984 a răspuns:

Sal nu merge decat audio nu mp3. incearca audio