| Impressive17b a întrebat:

Salut, am un opel astra g din 2002 in doua usi. Problema este ca la geamurile fixe din spate se aude un zgomot ciudat la viteza mai mare de 60 km. Am observat ca intra si apa pe la chedere. Aveti idee cum le pot lipi etans? Multumesc.

1 răspuns:
| Ironwin a răspuns:

Daca poti schimba chederele (cauciucul care se lipeste de usa) sau o varinta mai ieftina, rapida dar mai putin aspectoasa, lipeste asa ceva : http://www.utilul.ro/......55280.html peste chederul existent, dar doar acolo unde se aude zgomotul (roaga pe cineva sa stea cu urechea pe langa usa la viteza).