| anonim_4396 a întrebat:

Am un Opel Astra G si am o "mica" problema
Uneori cand pornesc masina, o ambalez si nu trece de 2000-2500 rotatii
Dupa ce creste temperatura la 90 grade nu mai are nici o problema
Ce poate fii?
Precizez ca nu se intampla mereu, cateodata merge bine chiar daca e temp sub 90.
Astept pareri

2 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Uite-te cum se prezinta bujiile si fisele de la bujii daca spui ca face asta doar cand rece, apoi daca nu este asta verifica filtrele si in ultima instanta ar fi senzorul de temperatura. Aceasta problema era specifica masinilor vechi si era de vina corpul clapeta, dar la tine cred ca este vorba de bujii sau senzorul de temperatura!

| bigalow a răspuns:

Mai schimba si tu filtrele sau poate fi cauza un senzor