| Ciprian_Jurchela_1986 a întrebat:

Am o problema la opel astra g 1.7 cdti 80 cai putere, an 2004. Imi scade temperatura apei in bord cand dau drumu la caldura. Daca dau ventilatia la 2 imi scade destul de brusc( adica se de ce de la 90 de grade pana la 50 de grade), daca dau la 1 imi creste înapoi. Toate astea se intampla cand stau pe loc cu motorul pornit! Daca ma deplasez prin oras tot asa se intampla dar nu scade asa de mult. Afara din oras nu are nimic. Pot sa dau si la 4 ventilatia! Termostatul l-am schimbat. Ce mai poate fi? Asa sa fie masina? E posibil? Mulțumesc si un an nou fericit tuturor!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iarna nu-i ca vara.

| Popescu_Ionut_1995 a răspuns:

Posibil ca asa sa fie modelul da nu cred
da atunci cand scade apa in interior nu ai miros de antigel
posibil sa fie infundat vreo conducta care duce la caldura din interior
acolo are 2 conducte si poate una e infundata si atunci cand mergi cu ea are presiune si din asta nu scade
sper ca am fost explicit