| nicu5837 a întrebat:

Am o problema cu masina, dimineata cand dau sa pornesc masina merge, dar dupa ce o fortez la un drum mai lung ( max 30 km, la viteza redusa 50 km/h ) opresc motorul pentru cateva minute, apoi incerc iar sa ii dau, NU mai merge. (bateria este noua, filtrele de apa sunt noi) nu imi dau seama unde ar putea fi problema. Masina este un Opel Astra dizel 1, 7 an 2000
Va multumesc anticipat *
Funda *

Răspuns Câştigător
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Du-te si fa-i o diagnoza, este cel mai sigur mod de a-i dscoperi de unde vine problema pornirii greoaie la cald, pompa de injectie, injectoare, sau vreun senzor! Chiar nu se aprinde niciun martor in bord?

| nicu5837 explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

In timpul mersului se aprind un beculet care imi arata o pompa, nu imi prea dau seama de la ce o fii, am vazut ca nu am probleme cu asta asa ca nu ma deranjeaza... in rest nimic

1 răspuns: