| Freddy_Maryus_1993_hEcv a întrebat:

Salut, am un opel vectra b 1.6 16 v

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Schimbatu distributiei e o operatiune delicata tare, daca e facuta de cine nu se pricepe iese nasol

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca ai schimbat tu distributia, nu te mira.
De aia se platesc mecanici pentru asa ceva, si mai costa si mult; exista riscul de a indoi supape, sau chiar de a sparge motorul.
Daca ti-o punea un mecanic ti-o facea sa mearga, in cazul tau... Suna un prieten. Si dupa ce rade si ala de tine, du-te la mecanic, dar nu cu motorul pornit.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Salut, am 7 perechi de chiloti.

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Daca stii strange doua suruburi nu esti mecanic, in momentul cand ii dai cheie unui motor raspunzi, acum raspunzi doar tu ca nu te pricepi si ai cel putin o supapa indoita! Hai pa, sa-ti mai spun ceva, stii distributii esti mecanic, nu stii, esti un anonim, ne canti ceva la trei pistoane, Freddy Mercury!

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Ce faci Freddy, iti bati de joc de noi de TPU, ca tai din intrebare? Ba ascunde-te de tot, daca tot faci lucruri demne de "oameni" fara a-si asuma responsabilitatea asupra faptelor! E plina tara de specimene ca tine de aceea o duceti prost! In distributii ca si in matematica, stii porneste motorul, in matematica stii poti da raspunsul corect! Nu tine cu povesti, anonimule!