| adelinbucur a întrebat:

Salut! Am un Passat B6 2.0 CBBB 170 Cp si îmi tot persista o problema, masina merge în șuturi, nu mereu, are toane cand face. I am schimbat motorul, deoarece s-a fisurat blocul motor, răcitorul de gaze și i am rectificat turbina și problema a reapărut. Stie cineva ce trebuie făcut? Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Das auto!
Daca ai schimbat motorul cu totul, e clar ca nu e de la el laughing
Vezi ECU si apoi instalatia electrica.
Sau pompa de alimentare din rezervor.
La diagnoze e totul ok? Nu are erori care sa iti ofere indicii?

| adelinbucur explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am fost la service au pus tester și nimic... Mi au zis ca e de la turbina am reparat turbina și a mers 2 săptămâni după a început sa facă la fel

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru adelinbucur):

Inseamna ca nu e service-ul potrivit.
Cauta un pasionat cu VCDS, care stie problemele motoarelor TDI.
Poti incerca pe grupul asta https://www.facebook.com/groups/1064659673680774

| adelinbucur explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Tester Vcds au pus