| Alexandru_Nacu_1998 a întrebat:

Salut am un Passat b6 2006 Breack 2.0 Bkp 140 cp.
Nu mai vrea sa pornească
Treaba sta în felul următor dimineața la -13 grade a pornit am lăsat-o 5 min pornita prima m-am dus în casa când am revenit era oprită am introdus din nou cheia in comtact degeaba învârtea dar nimic după cateva încercări și demontat bateria pusa pe redresor a 3 încărcare a bateriei Nu a mai invirtit nimic nimic nu se aude nimic, verific filtru de motorina gol. Acuma bag chei în contact și nimic se aprinde toți martorii lumini casetofon...nu porneste?
Problema e dc nu era motorina în filtru? Și sa se fi dus cărbunii la electromotor la.cit i am dat la.automat!

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

A inghețat motorina in conducte, sau pe sita de la pompa. Desfa capacul rezervor, vezi ce e acolo, vezi daca porneste pompa cand pui contactul.
Cat despre faptul ca nu invarte, ar putea fi bateria slaba sau sa aiba un senzor pe la motor, care "stie" ca nu este motorina.