| GabiGbr1 a întrebat:

Am un Passat CC din 2009, 2.0 TDI 140 CP, are momente cand imi face figuri la pornire,dă sa pornească si se opreste, dupa 2 -3 chei, porneste,precizez ca bateria este bună,pompa de motorina din rezervor abia schimbată, valorile la injectoare sunt bune, aveti idee ce ar putea fi?

4 răspunsuri:
| PaulStudio a răspuns:

Du-te in s e r v i c e!
Nu putem sa ne dam seama doar din asta, cel mai bine este sa vada un service masina si iti spun imediat, aici toti isi pot da cu parerea fara sa 'vada masina', asa ca sfatul meu prietenesc este sa te duci sa iti faca un diagnostic.

| GabiGbr1 explică (pentru PaulStudio):

Păi am fost,si a dat vina pe pompa,am schimbat o si tot la fel face, acum a dat vina pe electromotor, dar nu învârte greu, da sa pornească si moare, a zis ca ar putea sa fie si un releul...o sa ma duc maine la alt service poate voi rezolva ceva...

| PaulStudio a răspuns (pentru GabiGbr1):

Pai asa schimba service-ul pana aflii care e treaba si inainte de a face investitii sa cumperi ce au zis mai du -te si la altii sa vezi daca zic aproape acelasi lucru si daca chiar e atunci dai banii si il schimbi

| GabiGbr1 explică (pentru PaulStudio):

Am fost la Apan direct,bateria era de vina, restul le am schimbat degeaba, pierdere de bani, multi bani, acum merge ceas