| copyne a întrebat:

Salut,am un Peugeot 206 1, 4 benzina an 2007, și problema ar fi, că de ce îmi dă apa afara din radiator când trece temperatura de 90 grade cand îs parcat și când circul cu ea in drum întins îmi la 70-75 grade constant?

4 răspunsuri:
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Am patit si eu cam acelasi lucru cu un 206. la mine era sarita siguranta de la ventilatorul de la radiator. teoretic cand stai pe loc ala face vant ca sa tina motoru racit si cand te misti intra vantul de afara si raceste motorul.ori siguranta e dusa, ori ventilatorul.

| copyne explică (pentru ClaudiuM1997):

Salut,ventilatorul pornește când stau pe loc, dar când opresc motorul nici un minut nu trebuie și îmi dă apa afara

| copyne explică (pentru copyne):

Sau unde de afla siguranță aceea?