| RotarescuOvidiu a întrebat:

Am un POLO nu e asa vechi (26-12-1999) motor 1.0 benzinar...Problema este ca masina o am de la un amic care avea sa imi dea niște bani,am luat-o grabindu-ma,am tot la ea mai putin cartea masinii, ȘI DA STIU CA IMI TREBUIE LA ITP! Dar am inteles ca o pot face si fara carte! Este adevarat? Și cam cat m.ar costa? Tin sa mentionez ca merge si arată ceas, trece ITP cu brio

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca prin carte te referi la cartea de identitate atunci nu poti face ITP fara ea si nici nu o poti inmatricula pe numele tau

| xerxes1 a răspuns:

Nu se poate face ITP fara carte.
Posesorul cartii este si proprietarul masinii.

| RotarescuOvidiu explică:

Stiu ca fara carte nu o pot trece pe numele meu...nu vreau sa o tin mult, dar cunosc persoane care acum 2-3 ani au dat mita si au făcut itp.ul fără cartea masinii