| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu cat ma costa sa inmatriculez o masina cu motor de 4800 cm3 pe Bulgaria. Cat platesc impozit pe an + itp etc
Mentionez ca anul masinii este 2004

Răspuns Câştigător
| DataSoft a răspuns:

Merge. Eu am prieten care are Vw Tuareg 5. 0TDI si e inscrisa ca autoutilitarawinking si a facut itp-ul la masina

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce vrei s-o bagi pe Bulgaria?
La noi nu mai sunt taxe de înmatriculare.
Nu știu legat de ITP.

| Utilizator1920 a răspuns:

Am uitat sa mentionez ca masina are 450 cai... (am inteles ca se calculeaza si dupa puterea masinii)

| Utilizator1920 a răspuns:

Vreau sa o pun pe buglaria pentru ca impozitul este mult mai mic acolo, mi se pare o prostie sa dau numai la impozit in fiecare an 7600-7700 lei fiind inmatriculata in Romania

| DataSoft a răspuns (pentru Utilizator1920):

Sau ai putea sa o inscrii ca autoutilitara si impozitul e pana in 600 700lei pe an

| Utilizator1920 a răspuns (pentru DataSoft):

Cum sa o inscrii ca autoutilitara daca este suv. laughing Si chiar daca ar merge, la itp ce faci? ii face si poza

| DataSoft a răspuns (pentru Utilizator1920):

Nu are nici o treaba..problema e cand faci rar-ul..ca trebuie sa ai delimitat spatiul pentru marfa fata de cel pentru persoane prin un perete taba sau plasa de sarma... asemanatoar cu asta: https://goo.gl/jBprmy si geamurile laterale de la portbagajul suv-ului si luneta. ia cauta pe net si ai sa vezi

| DataSoft a răspuns (pentru Utilizator1920):

Merge. Eu am prieten care are Vw Tuareg 5. 0TDI si e inscrisa ca autoutilitarawinking si a facut itp-ul la masina