| edy08 a întrebat:

Am un Renaul Megane BREAK din 2006. La AChizitionat acum un an. si azi cand am vrut sa o pornesc, nu a vrut. Mi s-au oprit air-bagurile.se aprindea tot bordu si se auzea la motor un tzacanit. peste ctva minute mi-a aparut in bord erroarea" Sistemul de franare defect"...de la ce o fi. Unii imi spun ca e de la bujii. Altzii de la baterie. de la ce o fi?

Răspuns Câştigător
| Angel0 a răspuns:

Ai bateria descarcata.

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Poate fi chiar sistemul de franare, lichidul de frana, discuri, senzor, eroare in computerul de bord! Du-te la un service bun, ti-o pune pe un tester si aflii. Alte metoda nu ai decat sa dai cu banii aiurea si dupa 2 saptamani sa apara iar si asa se intampla daca te duci la colt de strada la nea Vasile!

| mgtow a răspuns:

Dispozitivul de frane e defect asa nu iti da voie sa pui motorul in pozitia de pornire adica sa-l pornesti. Odata ce se remediaza problema masina iti va merge bine, acel sistem autoblocant de motor este conceput sa actioneze ca tu sa nu ai vreo problema daca mergi cu masina si sa nu poti frana, multumeste-i ca iti salveaza viata.

| AbysWallker a răspuns:

Pot fi multe cauzr dar cel mai bine este sa mergi la un servis unde iti vor analiza ei tot.

| Paul_5223 a răspuns:

Cine stie ce senzor ti-o fi iesit afara, cel mai bine e sa mergi la un servis. Acolo o sa afli cu siguranta. baftabig grin