| Mari34512345678910 a întrebat:

Salut,TPU! Am un volkswagen golf 3 variant(break) 1.9 tdi diesel, an fabricatie 1994! De curand am vrut sa schimb becurile din bord,acolo unde sunt ceasurile! Am scos mufa din bord,am vrut sa demontez bordul dar nu am stiut cum, pentru ca e cam complicat,m-am uitat si pe internet pe Youtube dar oamenii care au incarcat videouriile aveu altfel de bord, tot de golf 3, dar alt model! Am bagat bordul la loc,am bagat mufa in bord,am pus contact si se auzea o bazaitura in bord si acele mergeau la zero,dar dupa aceea totul a fost in regula,kilometrajul mergea,toate mergeau,dar nu imi place ca tot bazaie cand pornesc masina! Nu am luat cablurile alea + si - de la baterie! Oare din cauza asta face asa? Si acum nu imi mai merge nici inchiderea centralizata, cred ca tot din cauza bordului! Va rog daca ati avut o masina de asta sau altfel de masina, va rog sa ma ajutati cu niste raspunsuri!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mai exista asa ceva in uz dupa 22 de ani?

| Mari34512345678910 explică (pentru Violleta2022):

Da,si inca o sa mai mearga 5 ani suta la suta! Sunt niste masini foarte bune, nu consuma mult, si au un motor foarte bun! Crezi ca cei de la volkswagen fac masini numa asa?!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mari34512345678910):

Nu stiu, nu ma pricep la VW, noi avem ceva diferit, dar stiu in schimb ca cumnatii mei au avut 2 VW pana acum, de noi amandoua si abia le-au dus cate 7-8 ani si au inceput sa cada. De aceea am fost socata sa aud ca o masina atat de batrana, inca mai functioneaza.
Ideea este, mai gasesti piese pentru ea?
Eu stiu ca romanul are o masina pe viata si banuiesc ca, de esti pasionat o vei pune pe roate, dar nah, eu vad ce se intampla cu generatia mai noua de VW care, se pare ca nu merita reparate.

| Mari34512345678910 explică (pentru Violleta2022):

Sunt piese destule si sunt ieftine

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mari34512345678910):

Atunci noroc si spor la munca, poate o rezolvi!