| EstebatRicardo a întrebat:

Am un scuter dayun dhs de 49 si am o problema cu el: pedala nu o pot folosi pentru ca s-a rupt ( nu mai stiu cum) iar la baterie e problema, nu stiu ce baterie trebuie, cat de mare sa fie, si tin sa mentionez ca mi se descarca super repede daca las bateria pe scuter... ceva sfaturi?

3 răspunsuri:
| Moni_Moni_Si_Dani_1980 a răspuns:

Baterie de 12v 6A pedala este de cumpărat daca se descarcă ai consumatori fire oxidate mufe ceva consuma curent sau nu tine bateria încărcare ai pe baterie ai masurat cu multimetru.

| Both_Lucas_1993 a răspuns:

I-ati un kickstarter nou sau sudeazal sau lipeste cu banda, vezi tu happy

| EstebatRicardo explică (pentru Both_Lucas_1993):

Stai asa, ca m-am exprimat eu gresit, nu pedala s-a rupt ci carcasa in care se afla chestia aia ce se invarte cand apas pe pedala. Cand apas pedala se aude un zgomot ciudat si se blocheaza nu pot apasa. Nu merge sudata