| Burcica_Nicu_1982 a întrebat:

Am un scuter Gilera runer 2 timpi de 125 cc pornește numai cu mâna pusa la carburator. După ce porneste si se încălzește merge pornită normal la buton. După ce sta o oră nepornita iar nu mai vrea sa pornească decat cu mana la carburator. Adică scos filtru de aer si ținut mana până pornește. Aveți idee de la ce sa fie problema? Mulțumesc anticipat.

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Da' șoc nu are?!? De ce nu-i tragi șocul când pornești la rece?