| Strepix a întrebat:

Am un scuter Italjet 2timpi si nu mai porneste. A pornit doar o data cand i-am pus benzina cu seringa la carburator, a stat cateva secunde pornit apoi cand am dat sa accelerez s-a dus. Setul de motor e nou, bujia se uda, am pus si alta, scanteie are. Ce poate fi?
Mentionez ca si in urma cu cateva zile ca sa il pornesc trebuia sa pun mana acolo unde e filtru de aer (carburator) ca sa porneasca, plus ca relantiul nu si-l tine. Daca nu acceleram, nu pornea.
Daca e sa traga aer fals, de unde poate sa fie?
Are probleme la carter sau muzicuta oare?

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Ai filtru sport?
Daca da, pune filtru de aer normal, si vezi dupa daca mai persista problema.

| Strepix explică (pentru OldSoul):

E filtru normal.
Nu cred ca e de la filtru problema
El nu porneste deloc, am scos filtru si am bagat mana la carburator deci trbeuia sa o ia