| Deian_Ali_1980 a întrebat:

Salut, am un scuter Yamaha jog r 50 ac si daca ii cumpar un set de 80cc la 120lei am nevoie de un carburator mai mare sau de un filtru mai bun? Dau funda

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca maresti capacitatea cilindrica (adica tot motorul happy ), atunci evident ca are nevoie si de mai mult carburant si aer, deci da: trebuie sa schimbi si carburatorul, filtrul de benzina si de aer.
Dar la schimbarea motorului trebuie sa faci si omologarea scuterului, cu modificarile facute.