| AidDja a întrebat:

Salut am un seat ibiza 2001 iar de ceva timp mi se opreste motorul in mers. porneste la prima cheie...ce r putea sa aiba?

8 răspunsuri:
| lplostonyou a răspuns:

Buna.Poate sa fie si de la filtrul de benzina, poate sa infundat si mai trebuie curatat.A ajuns ceva mizerie la filtru si din cauza asta motorul nu primeste destula benzina si se opreste, asta poate sa fie una din variante, dar poate ma insel.

| nda a răspuns (pentru lplostonyou):

Exact problema asta a avut sora-mea la un opel corsa, si tot asa i se oprea motorul in mers.

| AidDja explică (pentru nda):

Si ce problema a avut? de la filtru de benzina?

| nda a răspuns (pentru AidDja):

Tot asa i se intampla si ei. se aprindea martorul motor in bord si in urmatoarele secunde se oprea motorul. a dus-o la un la un mecanic si i-a zis ca e din cauza filtrului de benzina care era infundat.
chestia ciudata era ca se intampla mai des cand era cald afara.

| Edisor27 a răspuns:

E vechi e de 15 ani ce te mai astepti de la el? Poti cumpara alta

| passarisMB a răspuns:

Dimineata porneste? E diesel? Daca da, ar putea fi pompa de motorina sau poate bujiile incandescente. oricum e bine sa o vada un mecanic

| CodyObrain a răspuns:

Poti sa o duci la un service auto, nu cred ca te costa ceva daca iti fac oamenii aia niste verificari la ea, e si mai sigur.