| Salajan_Petrut_1997 a întrebat:

Salut! Am un subwoofer auto pe care vreau sa-l pun pe un passat
B5.5 din 2003, pot sa l instalez la un casetofon original vw beta? Are iesiri pentru mufele de la subwoofer? Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E activ cumva?

| Frank51 a răspuns:

Nu trebuie să aibă, iei semnal din ieșirile de putere și scazi amplitudinea semnalului cu 40 adică spre ex dacă ai 20V pe ieșiri, să ai 20/40 la intrare in subwoofer( 0.5V).

Poți face asta cu un divizor de tensiune dar vei avea nevoie de un rezistor de putere.

Sau poți cumpăra un adaptor cu 30 de lei.