| George02085 a întrebat:

Salut,am cumpărat un bluetooth reciever(modulator) pentru mașină de la hama,se conectează la bluetooth pe telefon dar nu merge muzica în boxe, știe cineva?

Răspuns Câştigător
| 120bulevard a răspuns:

Nu este un receptor universal, daca vrei sa asculti muzica trebuie sa il desparti de mufa de bricheta si sa-l introduci in casetofon intr-o mufa aux, daca ai asa ceva in casetofon, DAR e posibil sa fie si defect pentru ca firma Hama e notorie pentru produse de calitate slaba la preturi de branduri mari, UN RETUR, ar fi mai bun, recomand Pni Valentine f250 daca vrei modulator de calitate.

4 răspunsuri:
| 120bulevard a răspuns:

Frecventa de la radio trebuie setata manual pe frecventa specificata de modulator, trebuie sa scrie undeva, spre exemplu 106.8

| George02085 explică (pentru 120bulevard):

Modulatorul nu este digital este un Receptor Bluetooth HAMA 14159, Jack 3.5mm, 2xUSB, negru, și nu scrie nicăieri frecventa

| George02085 explică (pentru 120bulevard):

Și dacă iau unul digital cum setez la masina frecventa ca pe modulator?

| 120bulevard a răspuns (pentru George02085):

Iti arata pe ecran frecventa modulatorului

| 120bulevard a răspuns (pentru George02085):

Nu este un receptor universal, daca vrei sa asculti muzica trebuie sa il desparti de mufa de bricheta si sa-l introduci in casetofon intr-o mufa aux, daca ai asa ceva in casetofon, DAR e posibil sa fie si defect pentru ca firma Hama e notorie pentru produse de calitate slaba la preturi de branduri mari, UN RETUR, ar fi mai bun, recomand Pni Valentine f250 daca vrei modulator de calitate.