| AdiMihai25 a întrebat:

Salutare,
Am cumparat un modulator blueothoot auto, masina nu are in dotare asa ceva, cum pot face ca prin acest modulator sa se auda melodiile in boxe la masina?

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Bagi modulatorul la bricheta si ar trebui sa apara o frecventa pe el. dau un exemplu sa zicem ca apare 90.5 pe modulator. pe radioul masinii pui tot pe 90.5. atata timp cat modulatorul si casetofonul are aceeasi frecventa atunci o sa se auda muzica de pe telefon daca acesta e conectat prin bluetooth.
Eventual cauta o frecventa mai goala la tine in oras ( una unde bazai ) inainte sa alegi pe cea de pe modulator.

1 răspuns: