| Whipperx1 a întrebat:

Am un VW golf 6 2013 euro 5 1.6 tdi 105 cp.Ce motorina imi recomandați?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

OMV motorina ieftina, poti baga de aia premium dar nu merita.

| Frank51 a răspuns:

Daca intrebi subtil despre motorina premium, nu merita.

Eventual bagi 50% motorina normala 50% ulei de floarea soarelui.

| Simpatic a răspuns:

Orice motorina de la pompa e buna, motorul diesel nu se strica ca e motorina de proasta calitate, doar daca are apa acolo in rest nu e la fel de pretentioasa masina ta ca astea pe benzina mai ales care sunt optimizate sa mearga de ex. pe minim CO 98

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Frank51):

In motor CR, cu DPF, sa bagi ulei alimentar, care face o tona de depuneri?

| Frank51 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Probabil depuneri se fac in orice motor, fie PD fie CR, nu stiu cat de grav. Ideea e ca nu prea avem de ales la motorina.

| Sofer a răspuns:

Baga motorina de la OMV, Petrom sau Rompetrol și poți sa bagi și normala și premium doar ca nu merita premium ca e ok și cu cea standard.