| CatalinM99 a întrebat:

Am vazut mai demult niste lumini pentru bordul masinii care se schimbau odata cu rotatiile motorului big grin Imi puteti lasa si mie un link cu videoul, si daca sa poate un tutorial sau de unde pot sa iau. Va rog! Mentionez ca eu unul am opel astra H daca mai conteaza si asta. Mesri! big grin

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Fii mai explicit...
Care lumini mai exact? Lumina acelor?
Daca da te ajut eu cu un link catre persoana care te poate ajuta cu asa ceva.

1 răspuns:
| DryIce a răspuns:

Ce tare. Uite ce idee mi-a venit daca nu gasesti de cumparat si sa faci homemade. Desfaci bordul, mai exact turometrul si pui la fiecare 2/3k ture un intrerupator tip clapa. Cand acul de turatie trece peste el, il apasa si el activeaza o lumina. Cand acul vine inapoi o loveste invers clapa si lumina se stinge. Numai clapa sa nu opuna rezistenta sa incetineasca tare acul, dar se gaseste solutie. Eu zic 3 clape la 2k ture sa fie verde big grin la 3k albastru iar la 4k rosu, sau orice alta combinatie. Luminile din masina dai curent de la priza masinii iar intrerupatoarele le legi acolo in spate la bord cumva, nu trebuie fire prea groase doar cat sa duca cateva benzi led. big grin tare ideea cu lumini pentru turometru. Bine, numai seara are farmec.winking