| Blacklabont a întrebat:

Am voie sa conduc un scooter de 49cmc pe drumuri publice? (am 12 ani)

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu, nu ai voie. Ai nevoie de categoria AM, pe care o poti obtine abia la 16 ani.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da, dar de la 16 ani dupa ce iei permisul pentru categoria respectiva.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai voie sa conduci niciun vehicul cu motor fără permis. Pentru 49cc ai nevoie de categoria Am care se ia la 16 ani

| AlynAlum a răspuns:

Bună. Eu știu că îți trebuie permis pentru a conduce legal un scooter. Mai asteapta 6 ani si dupa poti sa o conduci, desigur dupa ce obtii permisul. O zi frumoasasmug