| davemave60 a întrebat:

Am voie sa conduc la 13 ani pe drumuri publice un moped 48cc?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, nu poti, ai nevoie de permis de conducere pentru orice vehicul cu motor, in cazul tau ai nevoie de categ AM care se obtine la 16 ani

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pana te prinde Politia. Nu ai voie pana la 16 ani. Apoi dai de permis pentru el.

| Laura a răspuns:

Nu. Mai aşteaptă un an şi ai voie bicicletă.

| Edisor27 a răspuns:

Nu ai voie, este interzis pana la varsta de 18 ani

| suntserios a răspuns (pentru Edisor27):

Eii da, si atunci de ce se poate lua permis cat AM la 16 ani?

| suntserios a răspuns (pentru Edisor27):

Si nu e cazul domnul Edisor27 sa imi dai mesaje private in care sa te oftici ca ai fost corectat la un raspuns dezinformator si eronat.

| Edisor27 a răspuns (pentru suntserios):

Mersi ca ma ei cu domnul

| TheSpell a răspuns:

Nu.

| Lusca1995 a răspuns:

Cred ca mai bine ai sta linistit decat sa iti pierzi acest drept mai tarziu.