| MiniMawe a întrebat:

Am voie sa conduc pe un camp (doar pamant, nu si drumuri) daca nu am permis? Stiu ca e pedeapsa pentru drumuri publice, dar daca ma plimb in cerc pe un imas pustiu risc ceva?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din punctul de vedere al legislatiei rutiere nu risti absolut nimic, de permis de conducere ai nevoie doar pentru a circula legal pe drumurile publice.
Poti avea probleme cu proprietarul campului.

| MiniMawe explică (pentru Ioandelasal):

Campul nu are proprietar privat.

| antimulte a răspuns:

Daca nu esti pe drumurile publice, rutiera nu prea are ce sa iti faca. Dar imasul ala pustiu, trebuie sa fie al cuiva, macar de primarie si tot tine de cineva. Incearca mai bine pe un teren privat cu acordul proprietarului, campuri sunt multe...