| AlexAlex23 a întrebat:

Salut are cineva opel corsa cu motor 1000 pe gpl se comporta bine se merita investitia?

Dau funda pentru cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Merita, nu am pe Corsa, am pe Astra.
Masina merge cel putin la fel de bine pe GPL ca si pe benzina, plusul de consum este doar benzina de pornire; exista un singur: roata de rezerva care, care ocupa loc in portbagaj. Nu iti fa nici probleme de siguranta, nici de uzura motorului, nici alte aberatii pe care le aud de la toti habarnistii. Sunt mituri urbane, unele valabile la vechile dacii, cand se mergea cu butelii de aragaz.

4 răspunsuri:
| AlexAlex23 explică:

Nu link detalii.

| AlexAlex23 explică:

Multumesc mul regis.

| lexxxy a răspuns:

Recomand happy Opelurile sunt masini foarte fiabile usor de condus indiferent de combustibil. singurul incovenient este portbagajul. prea mic