| anonim_4396 a întrebat:

Salut,as dori sa imi cumpar un motor yamaha tzr 50 sau aprilia rs 50...prima intrebare e, daca se poate conduce fara permis(b-ul) si a doua intrebare ar fi ce imi sugerati...care ar fi mai buna? banii de care dispun ar fi cam 1000€

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din 19.01. 2013 nu se poate conduce fara permis nici un vehicul cu motor, pentru moped (motocicleta pana la 50 cmc) ai nevoie de permis de conducere de categoria AM, se poate obtine de la 16 ani.

| viotedy a răspuns:

N-am inteles ce e cu b-ul? poti conduce una cu AM sau A1.la A1 poti sa-ti iei de 125cm3.ambele de la 16 ani.de altfel AM e pentru mosi care merg incet. yamaha e si faina si mai buna.