Întrebare recomandată | LuFacs a întrebat:

Salut.As dori sa stiu ce conditii, acte si cost imi trebuie pentru a obtine atestatul de taximetrist.Multumesc!

4 răspunsuri:
| LuFacs explică (pentru mgtow):

Atestat Taxi

Condiţii:
- vârsta minimă: 21 ani
- minim 2 ani vechime in categoria B

Acte necasare la dosar:
- cerere de înscriere (se completează la sediu la înscriere)
- aviz de aptitudine medicală eliberat de cabinet autorizat de ministerul transporturilor
- aviz psihologic eliberat de un cabinet autorizat de ministerul transporturilor
- cazier judiciar
- cazier auto
- copii xerox după actul de identitate si după permisul de conducere (se fac la inscriere gratuit)

- chitanță c/v atestat ARR (se achita până la data examenului teoretic la oficiul poștal de lângă ARR)
Durata cursului: 5 zile (30 ore)

Tarif curs: TAXI - avizare = 90 lei

TAXI - initial = 150 lei
Mersi oricum.

| STR1K3R a răspuns:

Parca trebuie sa ai vreo 5 ani de condus nu stiulaughing

| LuFacs explică (pentru STR1K3R):

Atestat Taxi

Condiţii:
- vârsta minimă: 21 ani
- minim 2 ani vechime in categoria B

Acte necasare la dosar:
- cerere de înscriere (se completează la sediu la înscriere)
- aviz de aptitudine medicală eliberat de cabinet autorizat de ministerul transporturilor
- aviz psihologic eliberat de un cabinet autorizat de ministerul transporturilor
- cazier judiciar
- cazier auto
- copii xerox după actul de identitate si după permisul de conducere (se fac la inscriere gratuit)

- chitanță c/v atestat ARR (se achita până la data examenului teoretic la oficiul poștal de lângă ARR)
Durata cursului: 5 zile (30 ore)

Tarif curs: TAXI - avizare = 90 lei

TAXI - initial = 150 lei

Mersi oricum.