| vladus29 a întrebat:

As vrea sa achizitionez o trotineta electrica Joyor Venom care prinde pe la 35km/h. As vrea sa stiu daca as avea probleme cu politia sau cu legea daca merg cu ea. Tin sa mentionez ca nu am 16 ani nici un permis si nu o sa o conduc pe strada... O conduc doar prin parc prin oras nu intru cu ea pe strada si merg tot timpul cu prima treapta! Va rog sa raspunda doar cei care stiu in acest domeniu!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai cam putea avea teoretic pentru ca il lege nu ti se permite sa conduci vehicule cu motor care prind mai mult de 25 km/h fara permis

| mihai69 a răspuns:

Dacă nu circuli pe drum public, Poliția circulație nu are treabă cu tine.
Dar dacă mergi pe unde nu ai voie, s-ar putea să ai probleme cu poliția locală sau cu cei "normali".