| TheCrazyPlayer a întrebat:

Am 12 ani si as vrea sa achizitionez un skateboard electric de la Koowheel care merge cu 40 km/h si as vrea sa stiu daca trebuie permis sau altceva deoarece nu gasesc nici un articol de acest gen, decat cel cu 25km la trotinete! As mai vrea sa intreb daca as putea sa imi iau o trotineta electrica la 25km/h, tin sa mentionez din nou am 12 ani!

Răspuns Câştigător
| OpelG a răspuns:

Momentan nu ai nevoie de permis dar este destul de mare viteza pentru varsta ta. Daca vrei sa Iti iei pentru plimbare ocazională prin parcuri sa stii ca n-ai nevoie dar pentru mersul pe strada iti sugerez sa nu pentru ca nu permisul ar fi o problema ci riscul la care te expui mai ales că nu cred ca tu cunosti regulile de circulație.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu iti trebuie nimic doar ca n-ai voie sa-l foloseti decat pe trotuar.

| Mascululdominant69 a răspuns:

Da iti trebuie permis categoria B si atestat

| suntserios a răspuns (pentru Mascululdominant69):

Raspunsul asta l ai dat doar ca sa bifezi acolo la numar de raspunsuri?