| LRS a întrebat:

As vrea sa ii fac un straight pipe (teava goala) la un golf 4 1.9 TDI (ALH) si ma intereseaza care ar fi diferenta, la sunet cel putin, dintre teava goala cap-coada sau teava goala dar cu o finala sport, pentru ca mi s-a spus ca nu are rost sa pui finala sport pe un diesel pentru ca nu se aude la fel ca un benzinar.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e bine ce vrei sa faci pentru ca poate fi refuzata la rar, se gaseste pe cale legala cum vrei tu la un specialist tuning trebuie discutata treaba

| LRS explică (pentru mgtow):

Sunt constient de consecinte, masina de cand am luat-o nu a mai avut catalizator, doar finala si a trecut pana acum ITP-ul de 2 ori fara nicio problema, multumesc totusi de sfat dar eu cautam un raspuns direct la intrebare.

| mgtow a răspuns (pentru LRS):

Stai aproape de Brasov? Acolo e un tip bun care face tuning

| LRS explică (pentru mgtow):

Pai asa si asa, eu sunt din Alba si sunt si aici niste tipi care se ocupa cu tuning-ul si ideea e ca nu vreau neaparat tuning, momentan, cred? Dar mersi oricum de raspuns.

| mgtow a răspuns (pentru LRS):

Da dar un specialist in tuning iti face orice la sigur nu pui un ciurliburli sa instaleze ceva in masina.

| LRS explică (pentru mgtow):

Stiu asta, dar stai linistit nu sunt mecanici de la coltu blocului format din nea' Nelu nea' Ilie si Adi care a venit recent din Germania de la sparanghel. Sunt autorizati si foarte multa lume se duce la ei pentru tuning.

| Panamax a răspuns:

O toba sport chiar si sh i-ar dubla valoarea masinii.