| BiGbOgdan a întrebat:

Salut a's vrea sa cumpar o toba sport la un golf 4 benzinar 1.4...
Intrebarea mea este. Pentru a avea un sunet putin agresiv nu exagerat a's putea sa montez toba finala direct fara sa mai demontez toba din mijloc? Si daca pentru a monta'o trebuie sa aduc ceva modificari

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu trebuie sa demontezi toba din mijloc (catalizatorul). Doar ciobanii il dau jos, si dau peste cap si mersul motorului.
Ai sunet mult mai placut, daca schimbi doar finala, si lasi chiar si silencerul pus. Eu asa am, si toarce frumos. Suna mai tare decat stock, dar nu e deranjant pentru ceilalti.
Ca sa pui toba sport trebuie sa tai finala originala de pe teava, si sa o sudezi pe cea noua, sau daca merge, s-o prinzi cu coliere.