| MarcoMorosan96 a întrebat:

Salut, as vrea sa ma apuc de adus jante din afara ( deoarece sunt usor mai ieftine si nu sunt drumurile din afara sunt mult mai bune decat cele din Romania.) si reconditionat, nu prea stiu cu ce sa incep...(as vrea un site.) Daca mi-ati putea da cateva sfaturi in legatura cu asta as fi intru totul recunoscator!

Dau funda daca inca mai exista! laughing))))))

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te-ai gandit cat costa transportul international?
Dar importul si TVA-ul?
Or fii ele mai ieftin, dar cand adaugi transportul si taxele, s-ar putea sa nu mai merite efortul.
Cei care au magazine de piese auto si le aduc, negociaza pretul lor si le iau la un sfert de pret, tocmai pentru ca iau cantitate foarte mare, unde fabricantul ti le poate da cu transsport inclus.
Fa=-ti temele de acasa. vezi catet costa \fiecare lucru in parte: sofer, camion, 2 sau 3 zile de transport (dus -intors), cazarea soferului la hotel, masa, plata taxelor samd.

| IIIshaneIII a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu asa se face treaba, se cumpara angro de la dezmembrari sau fier vechi, se aduce cu duba personala nu se plateste nici un tva pentru ca sunt lucruri folosite, apoi acasa se pun la vanzare frumos pe olx, Facebook etc, multi fac asa si nu doar cu jenti auto.